Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Сеул бара нови воени преговори со Пјонгјанг

Нов обид за решение на конфликтот на корејскиот полуостров.

Гледачи: 44

Дата: 17-Јули-2017

Време траење: 00:02:10

Категории: СВЕТ

Нов обид за решение на конфликтот на корејскиот полуостров. Пјонгјанг го разгледува предлогот од Сеул за нов круг воени преговори. Последната средба на двете влади се одржа во 2015 година.