Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Вести од светот

Најмалку 26 средношколци биле повредени во автобуска несреќа во Западна Вирџинија.

Гледачи: 29

Дата: 21-Април-2017

Време траење: 00:01:35

Категории: СВЕТ

Марина Автовска
Најмалку 26 средношколци биле повредени во автобуска несреќа во Западна Вирџинија. Во Австрија биле уапсени 26 членови на антидржавно движење. Американските правосудни власти ќе покренат формално обвинение против основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.