Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

„Авантурите на Аладин“ на сцената на МНТ

„Авантурите на Аладин“ премиерно во Македонскиот Народен Театар.

Гледачи: 55

Дата: 20-Март-2017

Време траење: 00:01:49

Категории: КУЛТУРА

Ана Јосифоска- Тодоровска
„Авантурите на Аладин“ премиерно во Македонскиот Народен Театар. Претставата в среда ќе се игра на големата сцена. Режисерот и актерската екипа најавуваат спектакл.