Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Богородица- Евзони оперативен за транспортерите

Граничниот премин Богородица по три недели е конечно прооден и низ него се пропуштаат сите видови возила.

Гледачи: 20

Дата: 17-Февруари-2017

Време траење: 00:00:57

Категории: МАКЕДОНИЈА

Граничниот премин Богородица по три недели е конечно прооден и низ него се пропуштаат сите видови возила. Блокадата од трактори е отстранета, соопштуваат во АМСМ, ова го потврдува и Министерството за внатрешни работи. Муратовска од Макам-транс за МТВ вели, за отворање на преминот знаеле уште вчеравечер.