Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Шилегов најави реконструкција и модернизирање на планетариумот

Гледачи: 8

Дата: 26-Окт-2021

Време траење: 00:00:34

Категории: МАКЕДОНИЈА

Планетариумот ќе го опремиме со современа техничка опрема, ќе извршиме целосна реконструкција, обнова на ентериерот и на вентилацијата, најави кандидатот за градоначалник на скопје од СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Петре Шилегов. Тој рече дека во неговата четиригодишна програма е планирано МКЦ повторно да биде место што ќе може рамноправно да се носи со другите културни центри во Европа.