Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
ВМРО-ДПМНЕ и денес објави нови информации за „злосторничката група во МВР“

Гледачи: 11

Дата: 26-Окт-2021

Време траење: 00:00:39

Категории: МАКЕДОНИЈА

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска објави нови информации за како што велат, злосторничката група во МВР, која изрекувала измислени казни, принудни запирања и правела списоци за гласање за СДСМ. Според партијата, вакви групи освен во Прилеп, имало и во Битола, Радовиш, Охрид.