Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Мицкоски уште еднаш побара оставки и одговорност, Заев не размислува за оставка

Гледачи: 11

Дата: 16-Септ-2021

Време траење: 00:02:10

Категории: МАКЕДОНИЈА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски во посета на семејство погодено од несреќата во Тетово. Оттаму уште еднаш побара оставки и одговорност. Премиерот Заев, пак, вели не размислува да даде оставка. Обвини дека опозицискиот лидер ја користи трагедијата и болката за политички поени. Тврди, модуларните боници се безбедни, градени се согласно со стандардите...

Викторија Милевска