Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Ослободителна пресуда за обвинетите во случајот „Тортура“

Гледачи: 8

Дата: 23-Јули-2021

Време траење: 00:01:52

Категории: МАКЕДОНИЈА

Судот го ослободи од обвинение поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков за апсењето на Љубе Бошковски. Ослободителна пресуда за случајот „Тортура“ добија и шестмината полициски службеници од единицата „Алфи“ . Според судијката Ристовка нема доволно докази за делото за кое се обвинуваат. Од Обвинителството најавија жалба. Велат, се испраќа порака дека ваквиот начин на апсење е дозволен и законит...

Наташа Гркова Петрушевска