Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Филипче: Вакцината „Астра Зенека“ нема да се дава на лица помлади од 60 години

Гледачи: 30

Дата: 8-Апр-2021

Време траење: 00:01:57

Категории: МАКЕДОНИЈА

Вакцинацијата во спортската арена „Борис Трајковски“ е во полн ек, денеска се имунизираат лекарите од внатрешноста и наставниците од прво до трето одделение во основното образование. Здравствените власти решија според европските стандарди со „Астра Зенека“ имунизација само над 60-годишна возраст...

Андријана Атанасовска