Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Осуммина позитивни на Ковид-19 во затворот во Штип

Гледачи: 13

Дата: 8-Апр-2021

Време траење: 00:01:16

Категории: МАКЕДОНИЈА

Петмина осуденици кои издржуваат казна во штипскиот затвор се позитивни на Ковид- 19, меѓу нив и поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков, потврди затворската управа. Истовремено позитивни се и тројца вработени во оваа казнено-поправна институција, а вчера биле тестирани уште 20-тина вработени...

Славица Величковска