Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Во Битола нема прекршување на новите мерки за заштита

Гледачи: 11

Дата: 8-Апр-2021

Време траење: 00:01:49

Категории: МАКЕДОНИЈА

Битола со три аспекти по најновите владини мерки. Газдите на рестораните и на кафулињата се разочарани, уплашените и совесните граѓани со надеж дека ќе стивне ширењето на вирусот, а најмладите тајно продолжуваат да се собираат. Од СВР Битола велат засега нема прекршувања на полицискиот час...

Стевче Митревски