Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Филипче: Вакцинацијата е единствен начин да се победи вирусот

Гледачи: 14

Дата: 7-Апр-2021

Време траење: 00:02:38

Категории: МАКЕДОНИЈА

„Ова е година на вакцинацијата“- Филипче со порака за Светскиот ден на здравјето. Убедува дека државата прави сѐ за да набави што повеќе дози. Полууспешен обидот со приватните болници за намалување на цената на услугите. „Жан Митрев“ ќе ја разгледа можноста, „Систина“ одбила...

Анита Димитријевска- Велковска