Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Гледачи: 5

Дата: 5-Апр-2021

Време траење: 00:02:01

Категории: СВЕТ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, на чело на централно-десничарска партија Герб, според првичните информации е победник на парламентарните избори во земјата. Борисов ги повика неговите противници да ги здружат силите, навестувајќи ја идејата за формирање влада.

Марина Ристова