Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Пендаровски: Бугарија се меша во внатрешните работи на нашата земја

Гледачи: 48

Дата: 2-Март-2021

Време траење: 00:02:12

Категории: МАКЕДОНИЈА

„Бугарија се меша во внатрешните работи на нашата земја што е спротивно на потпишаниот договор за добрососедство“, вели претседателот Пендаровски откако неговиот бугарски колега Радев, побара од специјалните служби да преземат мерки за заштита на Бугарите во Северна Македонија. Порака испрати и премиерот Заев. Појасни дека во разговорите, двете земји одат чекор понатаму кон немешање во малцинствата, чии права се решаваат при Советот на Европа...

Анита Димитријевска Велковска