Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Трамп: Можно е да се кандидирам за претседател во 2024 година

Гледачи: 11

Дата: 1-Март-2021

Време траење: 00:01:29

Категории: СВЕТ

„Јас ќе продолжам да се борам со вас и нема да направам нова партија, ќе останам во Републиканската“, порача Доналд Трамп во својот прв говор по напуштањето на Белата куќа на 20 јануари. На годишната конференција за Конзервативна политичка акција во Орландо, поранешниот американски претседател најави дека е можно да се кандидира за истата функција во 2024 година.

Маја С. Филишев