Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Гледачи: 10

Дата: 1-Март-2021

Време траење: 00:01:38

Категории: СВЕТ

Војската на Сирија запре израелски ракетни напади врз Дамаск. Судири меѓу Хутите и владините сили во Јемен за освојување на провинцијата Мариб. Дваесетина жртви во судирот меѓу полицијата и демонстрантите во Мјанмар. Во својот прв говор по напуштањето на Белата куќа, Трамп најави можна кандидатура за претседател во 2024 година...

Маја С. Филдишев