Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Заев: Мијалков немаше друг избор, освен да замине во притвор

Гледачи: 22

Дата: 23-Фев-2021

Време траење: 00:02:47

Категории: МАКЕДОНИЈА

Редовните и вонредни мерки за пронаоѓање на Сашо Мијалков во изминативе 40 часа дадоа резултат, институциите ја завршија работата, изјави премиерот Заев. Рече дека тој координирал со акцијата, па Мијалков кој првично избегал, немал друг избор. Шефот на владата смета дека пријавувањето во обвинителството не треба да му се смета за олеснителна околност. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара оставка од Владата поради, како што рече, циркусот што го приредила. „Конечна правда ќе имаме кога Заев и Мијалков ќе завршат во затвор“, изјави Мицкоски...

Миле Ристески