Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Мијалков спроведен во куќен притвор

Гледачи: 19

Дата: 23-Фев-2021

Време траење: 00:02:35

Категории: МАКЕДОНИЈА

Пресврт во случајот Сашо Мијалков. По два дена потрага и распишана потерница, поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање се појави во Обвинителството да земе решение за куќен притвор. Тој рече дека не бил во бегство, туку во изолација, со покачена температура и симптоми на Ковид-19. Тој е однесен во куќен притвор. Обвинителката Рускоска рече дека ќе размисли дали ќе му биде заменет со затворски притвор, иако вели, се радува зошто Мијалков сам се пријавил...

Ана Јосифоска Тодоровска