Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
До крајот на неделава се очекуваат 200 илјади дози од „Синофарм“

Гледачи: 28

Дата: 23-Фев-2021

Време траење: 00:01:47

Категории: МАКЕДОНИЈА

Здравствените власти очекуваат до крајот на неделава, покрај преостанатите дози на „Фајзер“ од Србија, во земјава да стигнат и 200 илјади вакцини од кинеската „Синофарм“. Заменик министерот Хасани се вакцинираше, првата доза ја примиле над 1.300 здравствени работници...

Андријана Атанасовска