Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Гледачи: 12

Дата: 18-Фев-2021

Време траење: 00:01:38

Категории: СВЕТ

Протести во Шпанија по апсењето на раперот Пабло Хасел. Полицијата употреби солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите во Мадрид. Протестите почнале мирно, но прераснале во насилни кога дел од толпата ги нападнала чуварите на редот и запалиле контејнери...

Марина Ристова