Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Гледачи: 6

Дата: 14-Јан-2021

Време траење: 00:02:41

Категории: СВЕТ

Американскиот претседател Доналд Трамп е по втор пат отповикан во Претставничкиот дом на Конгресот. Со 232 гласа „за“, вклучувајќи и 10 од републиканците, и 197 „против“, демократите успеаја да ја реализираат агендата само неколку денови пред инаугурацијата на новоизбраниот шеф на Белата куќа Џо Бајден.

Маја С. Филдишев