Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Трамп одобри прогласување вонредна состојба во Вашингтон

Гледачи: 3

Дата: 12-Јан-2021

Време траење: 00:02:17

Категории: СВЕТ

Американскиот претседател Доналд Трамп одобри прогласување вонредна состојба во Вашингтон откако ФБИ предупреди дека до 20 јануари се можни нови вооружени протести. Од Бирото додаваат дека постојат извештаи за групи кои планираат собири пред законодавните домови во сите 50 сојузни држави. Обезбедувањето пред клучните објекти е веќе зголемено по упадот во Конгресот...

Маја С. Филдишев