Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Продолжува постапката за импичмент на Трамп

Гледачи: 1

Дата: 11-Јан-2021

Време траење: 00:02:11

Категории: СВЕТ

На 12 дена пред крајот на мандатот на Доналд Трамп, Демократите најавуваат импичмент за актуелниот американски претседател. Обвинувања за наводно негово директно учество во неодамнешниот насилен упад во Капитол Хил од негови поддржувачи. Трамп ги повикува сојузниците во Конгресот да ја обесхрабрат идејата за предвремено отповикување.

Марина Ристова