Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Трамп ќе ја напушти Белата куќа ако електорите ја потврдат победата на Бајден

Гледачи: 14

Дата: 27-Ноем-2020

Време траење: 00:02:01

Категории: СВЕТ

„Доколку изборниот колегиум ја признае победата на Бајден, заминувам од Белата куќа“, изјави Доналд Трамп на првата пресконференција по изброите на 3-ти ноември. Официјализирање на резултатите чека и рускиот лидер Путин кој е единствениот челник што не им честитал на демократите...

Маја С. Филдишев