Вести од светот

Гледачи: 8

Дата: 22-Окт-2020

Време траење: 00:02:24

Категории: СВЕТ

Расте бројот на заразени со коронавирус во светот. За првпат од прогласувањето на пандемијата, Германија бележи рекорден раст за еден ден- 10 илјади нови случаи. И италија со нов пик, Чешка го ограничи движењето. Последно ТВ-соочување меѓу Трамп и Бајден пред изборите во САД на 3-ти ноември...

Бојана Крстевски