Спроведувањето на Јанкулоска надвор од секаква процедура, смета нејзината адвокатка

Гледачи: 8

Дата: 29-Септ-2020

Време траење: 00:01:39

Категории: МАКЕДОНИЈА

Спроведувањето во притвор на екс- министерката Гордана Јанкулоска е вон законската процедура- вели нејзината адвокатка Сања Алексиќ. Партикси реакции. Според ВМРО- ДПМНЕ власта врши политички прогон против неистомисленици. Од СДСМ апелираат до надлежните институции да ги расветлат сите случаи кои се во тек за конечно да завладеат правото и правдата...

Игор Панов