Груевски осуден година ипол затвор, Јанакиески доби условна казна за „Насилство во Центар“

Гледачи: 9

Дата: 29-Септ-2020

Време траење: 00:01:59

Категории: МАКЕДОНИЈА

Условна казна затвор за екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и другите обвинети во случајот „Насилство во Центар“. Поранешниот премиер Груевски е осуден на затворска казна од една година и шест месеци затвор. Обвинителството најави жалба...

Наташа Гркова- Петрушевска