Вести од светот

Гледачи: 8

Дата: 25-Септ-2020

Време траење: 00:01:43

Категории: СВЕТ

Се урна авион „Миг 21“ на српската војска. Двајца од повредените во нападот со нож во близина на поранешното седиште на магазинот „Шарли ебдо“ во Париз се во сериозна состојба. Изградбата на гасоводот „Северен поток 2“ стана прашање на честа за Германија, изјави Лавров...

Марина Ристова