Ким се извини, жали за инцидентот

Гледачи: 5

Дата: 25-Септ-2020

Време траење: 00:01:47

Категории: СВЕТ

Пјонгјанг му се извини на Сеул. Ким Јонг-Ун испратил писмо до колегата Мун Џае-Ин. Напишал дека жали поради инцидентот во кој севернокорејската војска убила јужнокорејски службеник. Северна кореја вети истрага за настанот...

Мартин Пушевски