Претседателот на Словенија, Борут Пахор во дводневна посета на земјава

Гледачи: 6

Дата: 25-Септ-2020

Време траење: 00:01:41

Категории: МАКЕДОНИЈА

Словенечкиот претседател Борут Пахор е прв државник кој доаѓа во посета на Македонија, во време на пандемија со Ковид-19. По средбата со неговиот домаќин, Пахор јасно порача- да нема одложување на првата меѓувладина конференција на Македонија и ЕУ...