Обвинителството побара најстроги казни за Груевски и Јанакиески за насилствата пред Општина Центар

Гледачи: 5

Дата: 24-Септ-2020

Време траење: 00:02:01

Категории: МАКЕДОНИЈА

Во Кривичниот суд, завршни зборови на обвинителството за случајот „Насилство во Центар“. Обвинителката Фатиме Фетаи го повлече обвинението за тогашната советничка, Даниела Рангелова, Борче Богдановски и Милан Андоновски, а побара условна казна за Игор Бошковски. Побара затворски казни за обвинети Никола Груевски и Миле Јанакиески...

Наташа Гркова Петрушевска