Нови масовни протести по тајната инаугурација на Лукашенко

Гледачи: 2

Дата: 24-Септ-2020

Време траење: 00:01:58

Категории: СВЕТ


За САД, Лукашенко не е легитимен претседател на Белорусија. Официјалниот став на Вашингтон доаѓа неколку дена откако високиот претставник на Европската унија Жозеп Борел изјави дека изборите во Белорусија биле фалсификувани. По инаугурацијата на Лукашенко, ескалираа протестите на опозицијата во Минск...

Маја С. Филдишев