Заев на средби со државниот врв на Грција

Гледачи: 21

Дата: 16-Септ-2020

Време траење: 00:02:08

Категории: МАКЕДОНИЈА

„Договорот од Преспа го реши тридецениското отворено прашање, но создаде и сојуз и партернство меѓу двете земји“ - премиерот Заев во Атина на средба со колегата Мицотакис и со грчката претседателка Сакеларопулу. Очекува поддршка од соседите на нашиот интеграцискиот пат и унапредување на односите...

Ирина Гелевска