Историски договор за нормализирање на односите меѓу Израел, ОАЕ и Бахреин

Гледачи: 2

Дата: 16-Септ-2020

Време траење: 00:02:33

Категории: СВЕТ

Историски договор на Израел за воспоставување дипломатски односи со Бахреин и Обединетите Арапски Емирати, под покровителство на САД. Палестинците го оценија како предавство и пристрасност на Вашингтон кон Тел Авив.

Маја Стојаноска- Филдишев