Средба Путин- Лукашенко

Гледачи: 5

Дата: 14-Септ-2020

Време траење: 00:01:46

Категории: СВЕТ

Москва е подготвена да испрати безбедносни сили кои би интервенирале во случај на грабежи на протестите во Белорусија. Во Сочи средба на претседателите Путин и Лукашенко. Во Минск продолжуваат масовните демонстрации проследени со масовни апсења...

Маријана Димовска