СЗО: Рекорден број на заболени во едно деноноќие

Гледачи: 6

Дата: 14-Септ-2020

Време траење: 00:01:56

Категории: СВЕТ

Октомври и ноември ќе бидат тешки за Европа заради коронавирусот, алармантно предупредување на Светската здравствена организација. Забележан најголем дневен пораст од почетокот на пандемијата. Најмногу заразени и натаму има во Индија, САД и во Бразил. Во меѓувреме, реактивирано тестирањето на Оксфордската вакцина.

Маја Стојаноска- Филдишев