Вести од светот

Гледачи: 6

Дата: 14-Септ-2020

Време траење: 00:02:19

Категории: СВЕТ

Рускиот претседател Владимир Путин е домаќин на средбата во Москва со неговиот белоруски колега Александар Лукашенко посветена на постизборните протести во Минск и други градови во кои има масовно апсење на демонстранти.

Маја С. Филдишев