Мицкоски бара средба со Пендаровски

Гледачи: 16

Дата: 13-Авг-2020

Време траење: 00:00:53

Категории: МАКЕДОНИЈА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, бара средба со претседателот Пендаровски. Мицкоски, смета дека шефот на државата, треба да одговори, врз кои докази и факти му го доверил мандатот на лидерот на СДСМ Заев. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вели, Пендаровски свесно го крши Уставот на државата.