Најавени протести против поскапувањето на струјата

Гледачи: 12

Дата: 13-Авг-2020

Време траење: 00:00:40

Категории: МАКЕДОНИЈА

Не стивнува револтот на граѓаните од одлуката на Регулаторна за зголемување на цената на струјата. За утре, најавени протести во повеќе градови во државава. Се бара поништување на одлуката за зголемување на цената на електричната енергија, намалување на ДДВ-то за неа од 18 на 5 насто, а Собранието да ја укине Регулаторната комисија за енергетика и да избере независно тело...