Белорусија: Хаос по изборите, во Минск протести

Гледачи: 6

Дата: 10-Авг-2020

Време траење: 00:02:12

Категории: СВЕТ

Судири меѓу полиција и демонстрантите вчеравечер во Минск и Брест, по објавувањето на резултатите од претседателските избори во Белорусија. Победа на Александар Лукашенко за шести мандат, граѓаните незадоволни. Долгогодишниот претседател вети дека ќе го задуши секој протест...

Фиљана Кока