Над 300 жртви од Ковид-19 во земјава

Гледачи: 16

Дата: 30-Јуни-2020

Време траење: 00:01:17

Категории: МАКЕДОНИЈА

Бројот на жртви од коронавирус надмина 300 луѓе. Починаа уште четворица, откриени 126 новозаразени. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6.334, бројката на оздравени пациенти е 2.475. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.557...

Дијана Ценевска