Села: Време е да се создаде држава за сите

Гледачи: 34

Дата: 30-Јуни-2020

Време траење: 00:00:31

Категории: МАКЕДОНИЈА

Време е да се создаде држава за сите, каде што сите ќе се чувствуваат подеднакви, порача претседателот на Алијанаса за Албанците Зијадин Села од Черкези. На средби со граѓаните заедно со коалицискиот партнер Африм Гаши од Алтернатива ја промовираа изборната кампања. Двајцата носители на кандидатски листи посочија дека сега е време за промени. Кампањата ја водат под мотото „Држава за сите“.