Мицкоски: По 15-ти јуни ќе нема привилегирана политичка каста

Гледачи: 7

Дата: 30-Јуни-2020

Време траење: 00:00:31

Категории: МАКЕДОНИЈА

По 15-ти јуни почнуваме со нова политика во која што ќе нема привилегирана политичка каста – порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред кумановци. Вети исполнување на проектите кои се испишани во изборната програма. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска карванот го продолжува со средби со жителите на Конче и Радовиш. Централниот настан вечер е во Струмица.