Заев: Продолжуваме заедно да чекориме напред

Гледачи: 32

Дата: 30-Јуни-2020

Време траење: 00:00:31

Категории: МАКЕДОНИЈА

Ја отворивме светлата иднина на државата, продолжуваме заедно да чекориме напред по правиот пат – порача синоќа претседателот на СДСМ, Зоран Заев на граѓанската трибина во Гевгелија. Зборуваше за сработеното, но и за идните планови доколку победат на изборите. Владејачката СДСМ денеска ќе се претстави на жителите на Желино, Чегране и на Врапчиште. Главниот денешен настан од изборниот карван на коалицијата „Можеме“ ќе биде вечер во Велес.