Вести од светот

Гледачи: 32

Дата: 9-Март-2020

Време траење: 00:02:02

Категории: СВЕТ

Турскиот претседател Ердоган во Брисел на средба со лидерите на ЕУ, претседателите на Европскиот совет и на Комисијата, Шарл Мишел и Урсула Фон Дер Лајен. Доаѓа по неколку вонредни состаноци на Унијата поради ескалацијата на ситуацијата на Турско- грчката граница.

Марина Ристова