Совет на ЕУ усвои акциски план за бегалците

Гледачи: 38

Дата: 5-Март-2020

Време траење: 00:01:53

Категории: СВЕТ

Во Брисел едногласно прифатен акцискиот план за помош на Грција во справувањето на кризата со мигрантите. Столтенберг, пак, соопшти дека НАТО прави проценка како да ѝ помогне на Турција во северна Сирија каде што има судири со сириските сили...

Марина Ристова