Ахмети: ДУИ плати висока цена за „Монструм“, сакаме да се расветли случајот

Гледачи: 36

Дата: 21-Фев-2020

Време траење: 00:01:58

Категории: МАКЕДОНИЈА

Побаравме да се повтори судски процес бидејќи ние како политичка партија плативме највисока цена за овој случај, и ако не се расветли како што треба, ќе има последици, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по сведочењето во Кривичниот суд за случајот „Монструм“. За еден од родителите на убиените момчиња, судството е извршител на желбите на Ахмети. На наредното рочиште на 27-ми февруари ќе сведочат и Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски...

Наташа Гркова- Петрушевска