Во случајот „Рекет“ сослушување на сведоци на првообвинетиот Бојан Јовановски

Гледачи: 34

Дата: 20-Фев-2020

Време траење: 00:01:45

Категории: МАКЕДОНИЈА

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ се сослушуваа сведоци на првообвинетиот Бојан Јовановски. Адвокатот Димишков- брат на судијката Весна Димишкова рече дека неколкупати имал средба со Јовановски и Камчев, но додаде дека имал чувство дека може да биде од нив искористен, па им дал понуда што не би ја прифатиле. Тврдеше дека Катица Јанева лично не ја познава. Одбраната на обвинетите има предложено 25 сведоци...

Фиљана Кока