Девет лица убиени во вооружен напад во Германија, осомничениот пронајден мртов во својот дом

Гледачи: 17

Дата: 20-Фев-2020

Време траење: 00:01:45

Категории: СВЕТ

Девет лица биле убиени, а неколкумина се ранети во две пукотници во Ханау во близина на Франкфурт. Осомничениот напаѓач бил пронајден мртов неколку часа подоцна во неговиот дом, заедно со уште едно лице. Мотивот за синоќешните пукања засега е нејасен...

Маја С. Филдишев