Вести од светот

Гледачи: 19

Дата: 18-Фев-2020

Време траење: 00:01:58

Категории: СВЕТ

Бројката на смртни случаи од Коронавирус во Кина порасна на 1.868 лица. Во средиштето на провинцијата Хубеи, епицентарот на епидемијата, се забележани 93 смртни случаи, додека во главниот град на провинцијата Вухан починале 72 лица, меѓу нив е и директор на болницата...

Марина Ристова